Helal ve Sağlıklı Beslenme Paneli

Helal Ve Sağlıklı Gıda  Platformunun önemli faaliyetlerinden biri 21. Martta Bağlarbaşı Kültür Merkezinde gerçekleşti

Çamlıca Çevre Ahlak ve Kültür Derneğinin ev sahipliğinde gerçekleşen  “HELAL VE SAĞLIKLI BESLENME PANELİ” nde İstanbul’dan ve yakın illerden aileleri ile birlikte 1000 in üzerinde katılımcı yaklaşık 4 saatlik sunumları büyük bir ilgi ile izledi. 

Başta şüpheli gıdalara yaklaşım, gıda felsefemiz, gıda güvenliği, güvenli gıda. Sağlıklı beslenme, doğal yaşam, egzersiz, açlık, probiyotikler, beslenme hastalıkları ve diyet olmak üzere birçok konuda bilimsel ve pratik bilgiler verildi.

                   Panelde İslam Hukuku profesörü Orhan Çeker, Beslenme fizyolojisi alanında çalışmaları olan, Prof.Dr.       Fahri Bayıroğlu, gıda ve besin hijyeni Uzmanı Prof.Dr. Mustafa Alişarlı, endokrinoloji ve beslenme hastalıkları uzmanı Doç.Dr. Mustafa Öztürk ve Uzman diyetisyen Aydın Kırışık birbirinden değerli sunumlarıyla dinleyicileri bilgilendirdiler.

 Moderatörlüğünü platform sözcüsü ve Vefader(veteriner fakülteleri mezunları derneği) Başkanı veteriner hekim Erhan bağ ve Tümer Gıda Komitesi Başkanı Veteriner Hekim Muhammet Efe nin birlikte yaptığı panele başta Üsküdar Belediye başkanı Mustafa Kara olmak üzere birçok bürokrat ve sivil toplum örgütü temsilcisi de katılım ve destek sağladı.

 İletişim sponsorluğunu AKRA FM’in yaptığı ve Çok yoğun ilginin olduğu programda, dinleyiciler sunum yapan hocalara 300 ün üzerinde soru gönderdiler.
Çamlıca Çevre Ahlak ve Kültür Derneğinin çok gayretli ekibinin özverili çalışmasıyla ortaya çıkan  programda misafirlere öğle arasında   doğal yiyecekler ikram edildi ve   Panel sonunda katılımcılara “Sertifika ” verildi.

Yazar: admin

1 thought on “Helal ve Sağlıklı Beslenme Paneli

    Fatıma

    (8 Nisan 2011 - 11:38)

    Bu tür çalışmalardan daha geniş kesimlerin haberi olsa keşke.. araştırma yaparken tesadüfen görmeseydim bu siteyi bilmeyecektim ne üzücü..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir