Kurban 2011

Avustralya Mahmud Es’ad Coşan Vakfı, düzenlediği “6. Uluslararası Kurban Organizasyonu” ile kurban ibadetini kolaylaştırma ve lâyıkıyla yerine getirme konusuna dikkat çekiyor.

Kurban Bayramı artık daha sıcak mevsimlere denk geliyor ve dolayısı ile hijyen meselesi daha bir önem kazanıyor.

Bir ibadet bilinci içerisinde yapılması gereken Kurban kesimlerinde insan hakları kadar hayvan haklarına, çevre temizliği kadar gönül temizliğine, trafik kuralları kadar nezaket kurallarına da dikkat etmemiz işin doğası gereği.

Tebrikleşme, hediyeleşme, ikramlaşma vesileleriyle sevinçlerin paylaşılarak arttığı, acıların paylaşılarak azaldığı çok özel günlerden biri olan Kurban Bayramında kurban etlerinin ince bir idrak ve üstün bir edep anlayışı içerisinde dağıtılması da ayrı bir hassasiyet konusu.

Özellikle büyük şehirlerde ve merkezi yerleşim yerlerinde yoğunlaşan insan, hayvan ve taşıt trafiği içerisinde bu hassasiyetleri gözeterek bu ibadeti tek başına layıkıyla yerine getirmek her zaman mümkün olamayabiliyor. Yurt dışı ve yurt içi kurban organizasyonlarının giderek arttığı bir dönemde ifade ettiğimiz hassasiyetleri taşıyan kurban organizasyonlarını araştırmak ve kurban etlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağlamak ayrı bir zorunluluk haline geldi.

Uluslar arası sivil toplum kuruluşlarından olan Avustralya Mahmud Es’ad Coşan Vakfı, düzenlediği “6. Uluslararası Kurban Organizasyonu” ile bu konularda oldukça tecrübeli kuruluşlardan birisi. Avustralya Mahmud Es’ad Coşan Vakfı, düzenlediği “6. Uluslararası Kurban Organizasyonu” ile kurban ibadetini kolaylaştırma ve lâyıkıyla yerine getirme hizmetine devam ediyor.

Kurban bağış ve vekâlet işlemleri geçen yıl olduğu gibi bu yıl da internet üzerinden gerçekleştiriliyor. www.mecvakfi.org sitesini ziyaret edenler hem kurban organizasyonuyla ilgili detaylı bilgiye sahip olabiliyorlar hem de kredi kartıyla kurban bağışında bulunabiliyorlar.

Mahmud Es’ad Coşan Vakfı, son 5 yıldır düzenlediği kurban organizasyonuyla Endonezya’daki yardıma muhtaç gerçek ihtiyaç sahibi yüzbinlerce aileye yardım elini uzattı.

Organizasyonla ilgili bilgi ve kurban bağışı için www.mecvakfi.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Popularity: 2% [?]